+48 74 836 50 01 sunevg@op.pl
Kamionki 66, 58-250 Pieszyce

Nasza okolica

Tutaj zamieszczamy miejsca warte obejrzenia
16
Maj

Kłodzko jakiego nie znacie

Kłodzko – miasto w województwie dolnośląskim, będące stolicą jednego z największych powiatów w Polsce, jakim jest Powiat Kłodzki. Zlokalizowane w centralnej części Kotliny Kłodzkiej miasto jest położone nad rzeką Nysą Kłodzką i jej dopływami w odległości ok. 100 km na południe od Wrocławia. Centralna część miasta usytuowana jest przed przewężeniem pomiędzy Górą Forteczną a Owczą Górą, w które wpływa Nysa Kłodzka – śródmieście i starówka znajdują się po lewej stronie biegu rzeki.

Kłodzko, w przeszłości centralny punkt specyficznego terytorium, jakim było Hrabstwo Kłodzkie, usytuowane jest w strategicznym miejscu na trasie dawnego traktu handlowego łączącego Śląsk i Czechy, będącego odnogą „bursztynowego szlaku”, stąd też bierze się przyczyna burzliwej historii miasta.

Miasto stanowi znakomitą bazę wypadową dla turystów odwiedzających Ziemię Kłodzką – odległości do najdalszych miejscowości regionu, jak i do granicy Polski z Czechami nie przekraczają 50 km. Przez miasto przebiega droga krajowa oraz linie kolejowe od Wrocławia w kierunku Międzylesia, Kudowy, Stronia i Wałbrzycha.

Kłodzkie zabytki

Serwis Dawne Kłodzko
To też może Cię zainteresować
Grzyby - Góry - zdjęcie z freepik.comGrzyby - Góry - zdjęcie z freepik.com
Gdzie na grzyby w Górach Sowich?
8 minut od Ciebie – Malownicza wędrówka górska – ścieżka sentymentalna z wodospadem
Sztolnie w Walimiu
Wielka Sowa – najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych