+48 74 836 50 01 sunevg@op.pl
Kamionki 66, 58-250 Pieszyce

Nasza okolica

Tutaj zamieszczamy miejsca warte obejrzenia
12
Lip

Jezioro Bielawskie – fajne miejsce odpoczynku w naszej okolicy

Jeśli nie macie Państwo planów na spędzenie czasu to zapraszamy do odwiedzenia pięknego miejsca niedaleko Wilinianki. Jest to zbiornik Sudety w Bielawie nazywany Jeziorem Bielawskim. Możecie tam Państwo dotrzeć autem lub rowerem. Jest to 20-30 minut jazdy.

Jezioro bielawskie – malowniczo położony akwen wodny z piaszczystą i strzeżoną plażą, wyspą, molem, boiskami sportowymi oraz siłownią plenerową. To tutaj wypożyczysz kajak, rower wodny lub łódkę i popływasz podziwiając widok najstarszych gór Europy – Gór Sowich. Zapraszamy do Bielawy.

  • Największą atrakcją jeziora bielawskiego jest piaszczysta plaża, która w sezonie letnim strzeżona jest przez ratowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyznaczone miejsce do kąpieli jest idealne dla dzieci, młodzieży i osób starszych.
  • Obok kąpieliska znajduje się przystań, z której wyruszyć można na jezioro kajakiem lub rowerem wodnym. Latem wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna jest codziennie w godzinach od 11.00 do 19.00. Cena za wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych wynosi 10 zł/godzinę i 6 zł/pół godziny. Oprócz wypożyczalni na jeziorze funkcjonuje Klub Żeglarski „Wielka Sowa”.
  • Będąc nad jeziorem bielawskim nie sposób nie przespacerować się po molo prowadzącym na wyspę. Warto podkreślić, że tego typu molo znajdujące się tak naprawdę w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich, jest rzadko spotykaną atrakcją. Na wyspie wypocząć można na trawie, w domkach turystycznych lub posiedzieć na pomostach. Zachęca ona również do grillowania na specjalnie przygotowanych paleniskach.
  • Tuż obok jeziora bielawskiego znajdują się fontanna i basen odkryty wraz z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią. Obiekt ten został w 2016 roku całkowicie zmodernizowany. Otwarcie basenu planowane jest w pierwszej połowie sierpnia.
  • Na miłośników ćwiczeń pod chmurką czeka bogato wyposażona siłownia plenerowa. W jej pobliżu najmłodsi mogą bawić się na placu zabaw z atrakcjami nawiązującymi do wodnych przygód.

Zapraszamy nad jezioro bielawskie przy ulicy Wysokiej!

Tutaj do obejrzenia filmy o różnych porach roku.


Dojazd autem przez Pieszyce i Bielawę około 20 minut.

Dojazd rowerem ścieżką rowerową z Kamionek do Pieszyc a potem ścieżką z Pieszyc do Bielawy. Czas około pół godziny – dystans 9 km.

Trasy rowerowe w naszej okolicy – dla fanów kolarstwa

Przyjeżdżajcie z rowerami – mamy nową ścieżkę rowerową obok nas!

To też może Cię zainteresować
Przyjeżdżajcie z rowerami – mamy nową ścieżkę rowerową obok nas!
Trasy rowerowe w naszej okolicy – dla fanów kolarstwa
Wielka Sowa – najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych